Sladká mletá paprika 500 g - „Szegedi paprika". Chráněné označení původu.

Kód: 10050
4 hodnocení
Značka: RUBIN
350 Kč 312,50 Kč bez DPH
Skladem
chuť: sladká
netto hmotnost: 500 g
brutto hmotnost: 550 g
suroviny a výrobce: 100% maďarský produkt - Szeged
 
uskladněni: na suchém a chladném místě, chráněném před světlem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jedním z nejdůležitějších obchodních a užitkových parametrů kvality mleté papriky je hodnota množství červeného barviva uvedeného ve stupni ASTA. Obsah ASTY: 160 a více. 100% maďarský produkt. Skladujte na suchém a chladném místě chráněném před světlem.
 

V průběhu vývoje našeho produktu jsme vytvořili takovou šetrnou technologii výroby, která při zachování kvalitní nutriční hodnoty výrobku zachovává, mezi dalšími vynikajícími vlastnostmi mleté červené papriky, i stálost barvy výrobku.


 

Jsme hrdí na to, že náš produkt  je uznán i v zahraničí, v Anglii vybojoval ohodnocení Great Taste. Od roku 2015 je Segedinská mletá červená paprika (Szegedi Paprika) uznána jako „Hungarikum“.

Ve světě jídel je cenou "Oscar".  Krátce a stručně, logo Great Taste je symbolem, kterému můžete věřit a které zaručuje, že při nákupu jídla nebo pití s takovým logem se do Vašeho nákupního koše dostal opravdu výjimečně kvalitní produkt. 

V Anglii na soutěži o titul Great Taste hodnotila rozhodčí komise naši Segedinskou mletou papriku následovně:

„Krásná, jasná barva a čerstvé, živé aroma. Textura produktu odpovídá namletí mlýnským kamenem, při ochutnávání jsme mohli cítit jemnou, téměř necitelnou hořkou příchuť, kterou provází příjemně nasládlá chuť. Tento produkt je výjimečně kvalitní mletá červená paprika.”


V případě Segedínské mleté červené papriky značka „Označení původu pod ochranou“ ("Oltalom alatt álló eredetmegjelölés") nebo "OEM" znamená, že se výroba tohoto produktu a technologie při ní použitá, od vypěstování  semen papriky (jedině segedinských odrůd papriky) až do konečné fáze mletí a balení papriky, musí provést pod přísným dohledem, a to v segedínské pěstitelské oblasti.

RUBIN Szegedi Paprikafeldolgozó Kft. je zpracovatelská společnost ze Szegedu s 28-ti letou tradicí. Je 100% maďarským vlastnictvím a působí v Szegedu, centru pěstování paprik na koření. Založena byla v dubnu 1992 a tehdy započala její dlouhodobá spolupráce s jednou maďarskou velkopěstírnou, odkud trvale získává kvalitní maďarský základní materiál.

V listopadu 1995 obdrželi ISO: 9000, osvědčení o kvalitě. V tomto roce se přestěhovali do větších podnikových prostorů. Zde začali používat k mletí kamenný mlýn, který byl postavený z nerezavějícího materiálu. K dispozici mají vlastní laboratoř, ve které mohou měřit obsah barvy a vlhkost paprik. Soustavnou kontrolu výroby provádí vedoucí laboratoře.